play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
 • Home
 • keyboard_arrow_rightBlog Wide

Blog Wide

39 Results / Page 1 of 5


close
 • 188

VŠICHNI STÁRNEME

star

Vztah s rodiči se mění celý náš život…

Černovlásky 14. 1. 2022

Znáte ten vtip, jak přijde babička k doktorovi a říká: „Pane doktore, jak se jmenuje ten chlap, co mi pořád schovává věci?“ Vždycky nás to rozesměje. Bohužel s Alzheimerovou chorobou se jednou setkáme všichni. Buď osobně nebo v rodině. Jde o psychicky i fyzicky náročné období, které může trvat poměrně dlouho. Jak ulevit lidem, kteří o nemocného člověka pečují? Co dělat, když je potřeba na delší dobu odjet? Nebo si jen trochu odpočinout? Máme pro vás pár rad, tipů a taky trochu povzbuzení v novém roce.

Read more trending_flat

close
 • 42

VOLNOČAS

Podivuhodné RETRO Vánoce s Martinem Ondráčkem

Černovlásky 22. 12. 2021

„Co žiju s Irenou, tak si každou minutu užívám výhody vztahu s někým, kdo je stejně starý jako já. Třeba si vzájemně pučujeme brejle :-)“, říká Martin Ondráček, někdejší mediální mág. Dnes je (krom jiného) majitelem obchůdku s podivuhodnými věcmi. A podivuhodné věci evokují podivuhodné vzpomínky. Na vánočky od babičky, sterilované zelí, na „měkouše“ pod stromečkem, na staré diapozitivy. Dnes jich má Martin tisíce, stejně jako lechtivých filmů točených na „osmičku“, gramofonových desek a jiných věcí, které získává na blešácích. I díky tomu můžete ve výloze jeho krámku vidět vánoční stromeček z videokazet. A my měly bohužel zase jen necelou […]

Read more trending_flat

close
 • 88

JEŠŤĚ NENÍ POZDĚ

Pavlína Kvapilová, díl 2. aneb Jakou chceme mít cestu na Hradčany?

Černovlásky 24. 11. 2021

Jaká by podle vás měla být Královská cesta? Podaří se z ní covidu dostat podivné obchody s ošklivými suvenýry? Dá se proto vůbec něco udělat? Pavlína Kvapilová se nejen rozhodla, že to je možné, ale už s tím začala. Kde najdete Salón Republiky, proč stojí za to se tam zastavit? Královská cesta je tak trochu odrazem duše celého národa. Říká o nás opravdu to, co chceme slyšet? Právě o tom, je druhý, slibovaný, díl podcastu s Pavlínou. 

Read more trending_flat

close
 • 104

JEŠŤĚ NENÍ POZDĚ

Rok Buvola je o nových začátcích, o ujasnění si svých priorit… i u mě!

Černovlásky 27. 10. 2021

Když se žena po padesátce rozvede, má dvě možnosti: buď se schoulí sama do sebe, zanevře na celý svět, zabouchne dveře zevnitř a podřídí život myšlenkám „jak se to sakra mohlo stát?“ Anebo ty právě uzavřené dveře jedné životní kapitoly rozkopne a začne žít. Svůj život, svoje sny, svoje touhy, svá přání… začne žít tak, jak jí bylo blízké v dětství. Tak, jak jí bude přirozené. Rok Vodního Tygra, který nás čeká v příštím roce na nás skočí celou jeho silou. Kdo bude připravený, zvládne to. „Ale musíte si ještě letos sednout, a utřídit si myšlenky a ujasnit svoje priority […]

Read more trending_flat

close
 • 1614
 • 1

JEŠŤĚ NENÍ POZDĚ

„Musíme se naučit užívat si života, protože tu budeme déle…“

Černovlásky 14. 10. 2021

říká Antonín Parma, spoluzakladatel platformy Magnoli. Podle něj bude normální, že lidé po padesátce budou rozjíždět nové projekty a nové životy. Připomíná, že už dnes je mezi zaměstnanci více těch 50 + než mileniálů a že 38 % uchazečů o práci je starších 50 let. Firmy na to podle něj vůbec nejsou připravené. A právě i to chce Magnoli  pomoci měnit. Odkaz na magnolii v názvu cítíte správně. Mimochodem extrakt z její kůry se testuje i v souvislosti s hledáním léku proti Alzheimerově nemoci (ale to není ten hlavní důvod, proč se do názvu platformy dostala). Co my, starší padesáti let, můžeme firmám nabídnout […]

Read more trending_flat

close
 • 147

ZDRAVÍ A STYL

Až to skončí, Měly bychom se pořádně vyšňořit!

Černovlásky 24. 6. 2021

Říká na konto „kovidové (a tak trochu teplákové) sezóny“ zakladatelka úspěšného projektu Elegantní Česko, Pavlína Kvapilová. Jaký je rozdíl mezi ženou běžné společenské úrovně a ženou vnitřně ušlechtilou? Kde začíná elegance? Co bychom si z dědictví První republiky měli nechat a navázat na to? Probraly jsme jak stavět svůj život jako umělecké dílo, jak hledat vnitřní rovnováhu a dostaly jsme se i ke vztahům. Pavlína hodně ve svém životě sází na intuici a tu prý my, ženy po padesátce, míváme hodně rozvinutou. To se nám hezky poslouchalo:-)

Read more trending_flat

close
 • 125

JEŠŤĚ NENÍ POZDĚ

Jedinej člověk, kterýmu zvednu telefon i v průběhu schůzky, je moje manželka :-)

Černovlásky 14. 6. 2021

„Časem se tříbí životní priority. Jsem odkojený sportem a podnikáním. Život je o tom něco dokázat a něco vybudovat“… Slyšet tohle z úst mladého fešáka je pro nás, „stařeny“, vždycky potěšující. Máme totiž šanci, že za takovéhle mladé, pracovité, nadějné, milé a hezké muže, se jednou vdají naše vnučky :-). Honza Pummer to má v hlavně srovnané už od osmnácti let a jede svoji vysněnou jízdu ke spokojenému životu. Jeho heslem je „Vstávám rád, mám se rád a mám rád život, kterej žiju“. | my mu to bez problémů věříme.

Read more trending_flat

close
 • 60

VOLNOČAS

„Miluju gastro cestování, jízdu na motorce a Telefonickou komunikaci.“

Černovlásky 4. 6. 2021

Kdyby mi bylo třicet, chtěla bych být přesně jako ona! Jako Claudie. Krásná, energická, charismatická, pracovitá, úspěšná, sexy, nebojácná a zamilovaná :-). Potkat se s úspěšnou mladou dámou je i pro nás, ženy 50+, podnětné a inspirativní. A přesně takové bylo i naše povídání. O lásce, o byznysu, o motorkách, jídle, cestování, rodině… prostě o tom, co ona sama teď právě „žije“.

Read more trending_flat

close
 • 106

JEŠŤĚ NENÍ POZDĚ

„Takovej ten kopanec, kterej přijde, když člověk sám se sebou není v souladu …“

Černovlásky 27. 5. 2021

Štěpán je opravdu „sobě pánem“. Nejen proto, že pracuje 4 dny v týdnu. Hledá a nachází sám sebe, a povídá o tom divákům a posluchačům ve svých videích, podcastech, článcích, online kurzech … Určitě s ním nemusíte souhlasit. Nemusíte mu ani rozumět. Nemusíte ho ani chápat. Ale je to kluk, kterému musíte věnovat pozornost ať chcete, nebo nechcete. Sobě pánem se Štěpánem. Trochu jsme ho grilovaly, pravda, ale ustál to :-). 

Read more trending_flat

close
 • 238

JEŠŤĚ NENÍ POZDĚ

Jsem v civilu jiná, než prostě na jevišti. Já nejsem „moje postavy“.

Černovlásky 19. 5. 2021

Petra Bučková. Herečka která je nejen krásná, ale taky velmi schopná, chytrá, nadaná na jazyky a milá na první pohled. Herečka, kterou poznal Orlando Bloom jen podle očí :-). Sama říká, že díky herectví se může na jeden den stát někým v profesi, na kterou by musela léta studovat. Například střílení a zašívání ran ji jde skvěle. A taky umí prodat prodlužovačku tak, že si to spletete s reklamou na …. no, nechte se překvapit. 

Read more trending_flat