play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
 • Home
 • keyboard_arrow_rightBlog Wide

Blog Wide

48 Results / Page 1 of 6


close
 • 464
 • 1

VŠICHNI STÁRNEME

star

Úžasná v padesáti, sexy v šedesáti. Nebo naopak?

Černovlásky 27. 6. 2023

„Chci být prostě spokojená, šťastná a … laskavá.“ Říká podnikatelka, managerka, cestovatelka, golfistka a milovnice života, Helena Harabinová. „Tím, že jsem na sebe tolik náročná, jsem náročná i na svoje okolí, a v tomhle musím hodně ubrat“. Jak to máte vy, dámy? Poznáváte se v tom? Jak skloubit byznys, volný čas, osobní rozvoj, hlídání malé vnučky a péči o sebe samu, to nám v posledním podcastu přiblíží tahle energická „blondýna po šedesátce“. A po šedesátce je prý její život jednoznačně nejlepší. Navíc sexy :-).

Read more trending_flat

close
 • 145

VOLNOČAS

Každá se nenarodí jako kočka aneb v půlce května přijde Macour.

Černovlásky 17. 4. 2023

Copak se asi skrývá za touhle tajuplnou informací? To se dozvíte z podcastu s Klárou Mandausovou, spisovatelkou, novinářkou a fejetonistkou. Jaké byly její začátky v Marianne a kdy je při psaní nejšťastnější? Jak vychází doma se svým „zoomerem“? Jaké zvíře je nejlepší proti celulitidě? Proč po padesátce odhazuje problémy jak balon pytle s pískem? A proč má doma dvě nerozbalené čtečky? S touhle pohodovou ženskou „po padesátce“ jsme se potkaly už podruhé, i když jste to „poprvé“ neměli šanci slyšet :-). 

Read more trending_flat

close
 • 90
 • 1

MY DVĚ A ČAS

Nejsem cestovatelka. Jsem nadstandardní „trajdalka“.

Černovlásky 15. 3. 2023

Když je cestování celoživotní vášeň, koníček a vlastně i práce. Šárka cestuje už 33 let. Navštívila 53 zemí, asi 450 měst, proplula 26 evropských kanálů a to, co jí nejvíc baví a naplňuje, je tvorba cestovních itinerářů na míru (pro klienty). Jaký je rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou? Kde se jí líbilo nejvíc a kam se opakovaně vrací? Proč nemá ráda low-cost cestování? Změnily se služby a ceny „po covidu“? První cestovatelský podcast u Černovlásek! Mimochodem, po padesátce se cestuje úplně nejlíp :-). 

Read more trending_flat

close
 • 5

JEŠŤĚ NENÍ POZDĚ

Naše motivace se řídí vůlí minimalizovat ohrožení a maximalizovat odměnu…

Černovlásky 15. 3. 2023

Ani jsme snad se Šárkou netušily, jak aktuální budeme, když jsme tento podcast natáčely. Převážně vážně se bavíme o tom, jak se rozhodujeme. Jak nenaletět iluzi, že rozhodnutí je dobré, pokud z něj máme dobrý pocit? Jak využít znalosti, že vládu nad rozhodnutími přebírají podvědomé obavy, stereotypy, předsudky a okolnosti? Proč je první přijatelné řešení cestou k průměrnosti? A jak se nevzdat hledání nejlepšího řešení? To vše a více v rozhovoru Černovlásek s Mariánem Kováčem. Marian je konzultant, mentor, vyjednavač (otec, bratr atd.), který provází lídry na cestě k lepším rozhodnutím, ukazuje jak účinně ovlivňovat rozhodnutí druhých. „S troškou nadsázky […]

Read more trending_flat

close
 • 415

MY DVĚ A ČAS

Kolo štěstí, Poustevník, Princ holí a Princezna disků.

Černovlásky 30. 12. 2022

Mladá, krásná a vykládá tarotový karty? Proč ne. „Tarot je totiž nadčasovej a zároveň popisuje životní principy“, říká Zlata Hnátová. Její výklady se zaměřují především na páry, které si potřebují vyjasnit komunikační neshody a bloky. Ale taroty jsou pro všechny a karta je karta, i když si ji můžeme vyložit „po svém“, v základě má vždycky stejný význam. Šárčinou životní kartou je Kolo štěstí, Mariinou kartou je Poustevník. A k tomu Princ holí a Princezna disků. Že nevíte o co jde? Tak poslouchejte, třeba se (přes to naše neustálé skákání do řeči) od Zlaty o tarotech něco dozvíte :-).

Read more trending_flat

close
 • 186

VŠICHNI STÁRNEME

Pro každého je „nesoběstačnost“ něco jiného. Ale zaplatíme za ni všichni.

Černovlásky 7. 12. 2022

Kdybyste se mohli pojistit na to, že až „nebudete moct“, zajistí pojišťovna dostatek peněz na to, abyste mohli důstojně žít (a dožít), dovolit si pečovatelku, lepší senior house apod., … udělali byste to? Zaplatili byste několik tisíc ročně, abyste je pak dostávali měsíčně? My ANO. O novém produktu a nejen o něm s Janem Matouškem, výkonným ředitelem České asociace pojišťoven a výkonným ředitelem České kanceláře pojistitelů.

Read more trending_flat

close
 • 109

ZDRAVÍ A STYL

Dobrý ročník není jen film… :-).

Černovlásky 9. 11. 2022

Červené, bílé nebo růžové? Vinařka Kateřina Mikulíková se při párování vína rozhodně nenechá svazovat pravidly. Její vína vyhrávají mezinárodní soutěže a i když má vinařství, které vede, název v ženském rodě, rozhodně prý necílí jen na ženy. Černovlásky po padesátce za vás koštovaly. Ovšem pouze slovem. Mladá a krásná žena v čele mladého vinařství. To zas byla jízda. 

Read more trending_flat

close
 • 104

Nezařazené

Musím vyvíjet daleko víc úsilí na to, abych obhájila, že vím, co říkám.

Černovlásky 13. 10. 2022

Jak důležitá a hlavně náročná je další role Simony Babčákové? Co vede známou herečku a komičku k tomu, aby místo humorných stand up vystoupení mluvila se ženami (i muži) o jejich vnitřních světech? Proč nenaučila svoje děti přežít tuhou zimu v horské chatě a proč jí oslovení „dívenko“ od sedmdesátníků už netěší… A ještě několik dalších „proč“  se Simonou, která se psychologii věnuje už třicet let, jen se to moc neví :-). 

Read more trending_flat

close
 • 342

JEŠŤĚ NENÍ POZDĚ

Je diverzita vyprázdněné slovo?

Černovlásky 17. 8. 2022

Chcete, aby vám zaměstnanci věřili, když mluvíte o diverzitě? Přinášejte důkazy! Antonín Parma a Tomáš Poucha u mikrofonu, David Seibert u mixážního pultu – zakladatelé platformy MAGNOLI hosty Černovlásek po padesátce. Dotkli jsme se i takových témat jako například, co je vlastně štěstí v životě, proč je důležité uvědomit si sám sebe a dozvíte se, na co se tito inspirativní muži v nejlepším věku ještě těší.

Read more trending_flat

close
 • 216

VŠICHNI STÁRNEME

Vztah s rodiči se mění celý náš život…

Černovlásky 14. 1. 2022

Znáte ten vtip, jak přijde babička k doktorovi a říká: „Pane doktore, jak se jmenuje ten chlap, co mi pořád schovává věci?“ Vždycky nás to rozesměje. Bohužel s Alzheimerovou chorobou se jednou setkáme všichni. Buď osobně nebo v rodině. Jde o psychicky i fyzicky náročné období, které může trvat poměrně dlouho. Jak ulevit lidem, kteří o nemocného člověka pečují? Co dělat, když je potřeba na delší dobu odjet? Nebo si jen trochu odpočinout? Máme pro vás pár rad, tipů a taky trochu povzbuzení v novém roce.

Read more trending_flat