play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
 • Home
 • keyboard_arrow_rightBlog Wide

Blog Wide

42 Results / Page 1 of 5


close
 • 40

ZDRAVÍ A STYL

star

Dobrý ročník není jen film… :-).

Černovlásky 9. 11. 2022

Červené, bílé nebo růžové? Vinařka Kateřina Mikulíková se při párování vína rozhodně nenechá svazovat pravidly. Její vína vyhrávají mezinárodní soutěže a i když má vinařství, které vede, název v ženském rodě, rozhodně prý necílí jen na ženy. Černovlásky po padesátce za vás koštovaly. Ovšem pouze slovem. Mladá a krásná žena v čele mladého vinařství. To zas byla jízda. 

Read more trending_flat

close
 • 89

Nezařazené

Musím vyvíjet daleko víc úsilí na to, abych obhájila, že vím, co říkám.

Černovlásky 13. 10. 2022

Jak důležitá a hlavně náročná je další role Simony Babčákové? Co vede známou herečku a komičku k tomu, aby místo humorných stand up vystoupení mluvila se ženami (i muži) o jejich vnitřních světech? Proč nenaučila svoje děti přežít tuhou zimu v horské chatě a proč jí oslovení „dívenko“ od sedmdesátníků už netěší… A ještě několik dalších „proč“  se Simonou, která se psychologii věnuje už třicet let, jen se to moc neví :-). 

Read more trending_flat

close
 • 325

JEŠŤĚ NENÍ POZDĚ

Je diverzita vyprázdněné slovo?

Černovlásky 17. 8. 2022

Chcete, aby vám zaměstnanci věřili, když mluvíte o diverzitě? Přinášejte důkazy! Antonín Parma a Tomáš Poucha u mikrofonu, David Seibert u mixážního pultu – zakladatelé platformy MAGNOLI hosty Černovlásek po padesátce. Dotkli jsme se i takových témat jako například, co je vlastně štěstí v životě, proč je důležité uvědomit si sám sebe a dozvíte se, na co se tito inspirativní muži v nejlepším věku ještě těší.

Read more trending_flat

close
 • 201

VŠICHNI STÁRNEME

Vztah s rodiči se mění celý náš život…

Černovlásky 14. 1. 2022

Znáte ten vtip, jak přijde babička k doktorovi a říká: „Pane doktore, jak se jmenuje ten chlap, co mi pořád schovává věci?“ Vždycky nás to rozesměje. Bohužel s Alzheimerovou chorobou se jednou setkáme všichni. Buď osobně nebo v rodině. Jde o psychicky i fyzicky náročné období, které může trvat poměrně dlouho. Jak ulevit lidem, kteří o nemocného člověka pečují? Co dělat, když je potřeba na delší dobu odjet? Nebo si jen trochu odpočinout? Máme pro vás pár rad, tipů a taky trochu povzbuzení v novém roce.

Read more trending_flat

close
 • 46

VOLNOČAS

Podivuhodné RETRO Vánoce s Martinem Ondráčkem

Černovlásky 22. 12. 2021

„Co žiju s Irenou, tak si každou minutu užívám výhody vztahu s někým, kdo je stejně starý jako já. Třeba si vzájemně pučujeme brejle :-)“, říká Martin Ondráček, někdejší mediální mág. Dnes je (krom jiného) majitelem obchůdku s podivuhodnými věcmi. A podivuhodné věci evokují podivuhodné vzpomínky. Na vánočky od babičky, sterilované zelí, na „měkouše“ pod stromečkem, na staré diapozitivy. Dnes jich má Martin tisíce, stejně jako lechtivých filmů točených na „osmičku“, gramofonových desek a jiných věcí, které získává na blešácích. I díky tomu můžete ve výloze jeho krámku vidět vánoční stromeček z videokazet. A my měly bohužel zase jen necelou […]

Read more trending_flat

close
 • 104

JEŠŤĚ NENÍ POZDĚ

Pavlína Kvapilová, díl 2. aneb Jakou chceme mít cestu na Hradčany?

Černovlásky 24. 11. 2021

Jaká by podle vás měla být Královská cesta? Podaří se z ní covidu dostat podivné obchody s ošklivými suvenýry? Dá se proto vůbec něco udělat? Pavlína Kvapilová se nejen rozhodla, že to je možné, ale už s tím začala. Kde najdete Salón Republiky, proč stojí za to se tam zastavit? Královská cesta je tak trochu odrazem duše celého národa. Říká o nás opravdu to, co chceme slyšet? Právě o tom, je druhý, slibovaný, díl podcastu s Pavlínou. 

Read more trending_flat

close
 • 116

JEŠŤĚ NENÍ POZDĚ

Rok Buvola je o nových začátcích, o ujasnění si svých priorit… i u mě!

Černovlásky 27. 10. 2021

Když se žena po padesátce rozvede, má dvě možnosti: buď se schoulí sama do sebe, zanevře na celý svět, zabouchne dveře zevnitř a podřídí život myšlenkám „jak se to sakra mohlo stát?“ Anebo ty právě uzavřené dveře jedné životní kapitoly rozkopne a začne žít. Svůj život, svoje sny, svoje touhy, svá přání… začne žít tak, jak jí bylo blízké v dětství. Tak, jak jí bude přirozené. Rok Vodního Tygra, který nás čeká v příštím roce na nás skočí celou jeho silou. Kdo bude připravený, zvládne to. „Ale musíte si ještě letos sednout, a utřídit si myšlenky a ujasnit svoje priority […]

Read more trending_flat

close
 • 1681
 • 1

JEŠŤĚ NENÍ POZDĚ

„Musíme se naučit užívat si života, protože tu budeme déle…“

Černovlásky 14. 10. 2021

říká Antonín Parma, spoluzakladatel platformy Magnoli. Podle něj bude normální, že lidé po padesátce budou rozjíždět nové projekty a nové životy. Připomíná, že už dnes je mezi zaměstnanci více těch 50 + než mileniálů a že 38 % uchazečů o práci je starších 50 let. Firmy na to podle něj vůbec nejsou připravené. A právě i to chce Magnoli  pomoci měnit. Odkaz na magnolii v názvu cítíte správně. Mimochodem extrakt z její kůry se testuje i v souvislosti s hledáním léku proti Alzheimerově nemoci (ale to není ten hlavní důvod, proč se do názvu platformy dostala). Co my, starší padesáti let, můžeme firmám nabídnout […]

Read more trending_flat

close
 • 148

ZDRAVÍ A STYL

Až to skončí, Měly bychom se pořádně vyšňořit!

Černovlásky 24. 6. 2021

Říká na konto „kovidové (a tak trochu teplákové) sezóny“ zakladatelka úspěšného projektu Elegantní Česko, Pavlína Kvapilová. Jaký je rozdíl mezi ženou běžné společenské úrovně a ženou vnitřně ušlechtilou? Kde začíná elegance? Co bychom si z dědictví První republiky měli nechat a navázat na to? Probraly jsme jak stavět svůj život jako umělecké dílo, jak hledat vnitřní rovnováhu a dostaly jsme se i ke vztahům. Pavlína hodně ve svém životě sází na intuici a tu prý my, ženy po padesátce, míváme hodně rozvinutou. To se nám hezky poslouchalo:-)

Read more trending_flat

close
 • 128

JEŠŤĚ NENÍ POZDĚ

Jedinej člověk, kterýmu zvednu telefon i v průběhu schůzky, je moje manželka :-)

Černovlásky 14. 6. 2021

„Časem se tříbí životní priority. Jsem odkojený sportem a podnikáním. Život je o tom něco dokázat a něco vybudovat“… Slyšet tohle z úst mladého fešáka je pro nás, „stařeny“, vždycky potěšující. Máme totiž šanci, že za takovéhle mladé, pracovité, nadějné, milé a hezké muže, se jednou vdají naše vnučky :-). Honza Pummer to má v hlavně srovnané už od osmnácti let a jede svoji vysněnou jízdu ke spokojenému životu. Jeho heslem je „Vstávám rád, mám se rád a mám rád život, kterej žiju“. | my mu to bez problémů věříme.

Read more trending_flat